سه روش نجات و احیا گوشی آب خورده

سه روش نجات و احیا گوشی آب خورده

 

 

آب ، دشمن خونی گوشی‌های هوشمند بوده و نجات گوشی آب خورده ، خیلی سخت است. در گذشته گوشیهای آب خورده عملاً دور انداخته می‌شدند ؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌های مدرن و آموزش تعمیر موبایل و تربیت نیروی متخصص به تبعیت آن ، شما می‌توانید گوشی خود را به سرعت و بدون زحمت تعمیر کنید. دیگر بازیابی کامل موبایل به حالت اولیه خود مشکل نیست و شما می‌توانید با انجام این سه روش ساده، این کار را انجام دهید.

 

سه روش نجات و احیا گوشی آب خورده

 

 1. روش خشک کردن برای نجات گوشی آب خورده

 

قبل از انجام هرکاری باید گوشی خود را زودتر از آب بیرون بیاورید. این موضوع واضح است و هرچه سریع‌تر گوشی را از آب بیرون بیاورید، احتمال آسیب‌های دایمی کمتر می‌شود.

شما نباید وسوسه شوید که بلافاصله بعد از حادثه، دکمه‌ای را فشار دهید. گوشی را با احتیاط حمل کنید. اگر شما در گوشی‌ای که متحمل آسیب با آب شده است، دکمه‌ای را فشار دهید، این احتمال وجود دارد که آب به درون موبایل نفوذ کند که باعث آسیب‌های بیشتری می‌شود و این موضوع باعث غیرقابل تعمیر شدن گوشی شما می‌شود. بهتر است که از این کار اجتناب کنید.

سپس باید با سرعت و دقت و به کمک پارچه‌های جذب کننده آب در آشپزخانه و یا مواد مشابه که تا می‌توانند آب را جذب خود کنند ، گوشی را خشک کنید. پنل پشت گوشی را باز کرده و اجزای آن مانند سیم کارت، باتری و کارت حافظه را خارج کنید. این اجزا را روی ماده جاذب آب قرار دهید. اگر این کار به سرعت انجام شود، احتمال زیادی وجود دارد که اطلاعات سیم کارت و کارت حافظه شما حفظ شود.

 

شما می‌توانید گوشی خود را تکان دهید تا قطرات آب باقیمانده را بیرون بریزید.

 

گوشی خود را سرهم کنید و آن را روشن کنید. اگر گوشی شما دچار مشکل جدی ناشی از آب نشده باشد، به احتمال زیاد طبق معمول کار خواهد کرد.

 

 

 1. استفاده از برنج برای نجات و احیا گوشی آب خورده

 

اگر گوشی شما هنوز کار نمی‌کند، از برنج برای رهایی از رطوبت استفاده کنید.

فقط کافی است یک ظرف را پر از برنج کنید و گوشی را در وسط آن قرار دهید. برنج به آهستگی اما با اطمینان تمام رطوبت را جذب می‌کند.

اینکه چه مدت زمانی گوشی آب خورده خود را درظرف برنج قرار دهید ، تا حد زیادی بر شانس رفع آسیب توسط آب اثر می‌گذارد. با این حال زمان پیشنهادی در حدود « 72 ساعت » است.

علاوه بر این اگر گوشی خود را در فاصله زمانی معین در ظرف حرکت دهید شانس موفقیت افزایش می‌یابد.

 

 

 1. از افراد متخصص برای تعمیر گوشی آب خورده کمک بگیرید

 

اگر پس از تلاشهای مکرر شما تلفنتان کار نکرد، با یک مرکز تخصصی تعمیر موبایل که در زمینه آسیب‌های گوشی در اثر آب متبحر است تماس برقرار کنید. بسیاری از مرکزهای معتبر تعمیر موبایل به صورت سالانه خدمات تعمیر و نگهداری دارند که می‌توانید برای دریافت این خدمات ثبت نام کنید. این خدمات اکثر آسیب‌های وارد شده به گوشی که آسیب توسط آب را نیز شامل می‌شود پوشش می‌دهند و شما میتوانید بدون هیچ هزینه‌ای گوشی خود را تعمیر کنید.

مقاله ای که خواندید یکی از مقالات آموزشی ما در زمینه تعمیرات موبایل بود. برای مطالعه مقالات بیشتر، روی لینک زیر کلیک کنید.

 

در صورتی که قصد دارید به صورت کامل تعمیرات موبایل را فرا بگیرید، توصیه می کنیم در کلاس آموزش تعمیر موبایل آموزشگاه پایتخت فن آوری شرکت کنید. در این کلاس ها که زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود، هر آنچه که شما برای ورود به بازار کار تعمیرات موبایل نیاز دارید به صورت عملی در کارگاه آموزش داده خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ثبت دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

roshenasi
۰۱ تیر ۱۴۰۱
فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه، بیرون را کلیک کنید
مقایسه